Destiny ma ponad 16 milionów zarejestrowanych użytkowników

Plus: inne wieści z Activision.

Firma Activision ujawniła, że sieciowa strzelanka Destiny ma już ponad 16 milionów zarejestrowanych użytkowników.

1
Gracze wolą magów z Azeroth niż magów z Księżyca

Dane te nie przekładają się bezpośrednio na sprzedaż, ale dają pogląd na to, jak popularna jest najnowsza produkcja Bungie. Inne gry Activision mogą pochwalić się równie dobrymi wynikami - Hearthstone: Heroes of Warcraft ma 25 milionów zarejestrowanych kont. Łącznie te dwie produkcy wypracowały 450 mln dolarów przychodów.

Nadal świetnie radzi sobie także World of Warcraft - ma 10 milionów abonentów, a dodatek Warlords of Draenor sprzedał się w nakładzie 3,3 mln egzemplarzy w zaledwie 24 godziny.

Nie mniej popularna jest seria Call of Duty, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Od premiery pierwszej odsłony w 2003 roku sprzedaż pudełkowa wygenerowała już 11 mld dolarów. Wydawca potwierdził także, że tegoroczną odsłoną cyklu zajmie się studio Treyarch, odpowiedzialne ostatnio za Black Ops 2.

Z innych wieści z obozu Activision Blizzard: Skylanders Trap Team było najlepiej sprzedającą się grą dla dzieci w ubiegłym roku, a do testów Heroes of the Storm w wersji beta zapisało się 9 milionów osób.

Ogłoszono także, że jesienią tego roku Destiny otrzyma „dużą aktualizację”, co najpewniej oznacza ujawniony już dodatek Comet: Plague of Darkness we wrześniu.

W ostatnim kwartale fiskalnym, czyli w okresie od początku października do końca grudnia, Activision zanotowało imponujące 2,21 mld dol. przychodów i 698 mln dol. zysków.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami