Do sklepów wysłano już 45 milionów egzemplarzy Grand Theft Auto 5

W tym 10 mln na PS4 i Xbox One.

Firma Take-Two ogłosiła, że w okresie do końca grudnia ubiegłego roku do sklepów na całym świecie wysłała już ponad 45 milionów egzemplarzy Grand Theft Auto 5.

1
Tymczasem w siedzibie Take-Two

Niemal 10 milionów z tej sumy to wersje PlayStation 4 i Xbox One. Jest to wynik o tyle imponujący, że obejmuje tylko sześć tygodni sprzedaży i dotyczy odświeżonej wersji dostępnej już gry, a nie nowego produktu.

Take-Two potwierdziło, że sieciowe napady pojawią się wkrótce na wszystkich platformach, w ramach darmowej aktualizacji trybu GTA Online.

Ogólnie firma wypracowała przychody na poziomie 531,1 mln dol. w ostatnim kwartale ubiegłego roku. To znaczny spadek w porównaniu z analogicznym okresem 2013 r., gdy zanotowano 1,86 mld. Wtedy jednak GTA debiutowało na PlayStation 3 i X360, bijąc wszelkie rekordy sprzedaży.

W październiku 2013 roku informowano o wysłaniu do sklepów 29 mln egzemplarzy GTA 5. Teraz wynik wynosi 45 mln, ale 10 mln to wersje na sprzęt obecnej generacji, co sugeruje, że zainteresowanie na starszych konsolach spadło.

Takie wyniki mogą w pewnym stopniu tłumaczyć przesunięcie debiutu na PC do 24 marca. Z finansowego punktu widzenia Take-Two bardziej opłaca się w ten sposób wzmocnić mało aktywy drugi kwartał tego roku, skoro pierwszy jest jeszcze zabezpieczony przez bardzo dobrą sprzedaż na PlayStation 4 i Xbox One.

Wydawca podał także, że seria Civilization osiągnęła poziom 29 milionów egzemplarzy wysłanych do sklepów, a duży wpływ na ten rezultat miała najnowsza odsłona - Beyond Earth. NBA 2K15 to 5,5 mln pudełek w sklepach, a seria Borderlands - 23 mln.

Zawartość cyfrowa odpowiadała w ostatnim kwartale za 36 procent przychodów, co stanowi wzrost o 23 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami