Techland: blokowanie modów do Dying Light na PC wynikiem pomyłki

Wsparcie zostanie przywrócone.

Jak informowaliśmy już w sobotę, najnowsza aktualizacja Dying Light na PC miała pewien „efekt uboczny” - zablokowanie możliwości tworzenia własnych modyfikacji. Techland zapewnia, że doszło do pomyłki, a wsparcie dla modów zostanie wkrótce przywrócone.

1
Dachowe zombie to najgorszy gatunek

Jedna ze zmian w patchu to „zablokowanie oszustw wynikających z modyfikowania zawartości plików gry”. Część użytkowników uznała taki krok za próby ograniczenia dostępu do gry dla twórców modyfikacji.

Teraz deweloperzy przyznają, że celem było zablokowanie oszustw, ale jedynie w trybie sieciowym Be the Zombie, gdzie gracze mogą wcielić się w zombie i atakować innych posiadaczy gry. W wyniku pomyłki ograniczono jednak dostęp także do plików kampanii pojedynczego gracza.

„Tworzenie blokad dla twórców modów nigdy nie było naszym zamiarem” - zapewnia Techland w oświadczeniu dla serwisu Gamespot. „Pracujemy nad szybką łatką, które ponownie umożliwi wprowadzanie popularnych zmian, jednocześnie uniemożliwiając oszukiwanie w sieci.”

„Zawsze wspieraliśmy społeczność twórców modyfikacji i uwielbiamy patrzeć, jak nasze tytuły zmieniają się przez działania graczy” - czytamy dalej. „Dużą częścią sukcesu Dead Island była właśnie pasja i kreatywność twórców modów. Chcemy tego samego dla Dying Light.”

Deweloperzy nie odnieśli się jednak do drugiego problemu. Przypominamy: organizacja Entertainment Software Association, której członkiem jest Warner Bros. - wydawca gry - wysłała prośbę o usunięcie jednego z modów z serwisu hostingowego.

Wydaje się, że za ten krok odpowiadał jednak właśnie wydawca, a nie producenci z Techlandu. Możliwe, że i tu mamy do czynienia z pomyłką.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami