Dying Light otrzymało pierwszą łatkę na PC

Poprawa płynności działania, ale co z modami do gry?

Techland poinformował na Steamie, że gra akcji Dying Light otrzymała pierwszą aktualizację, przygotowaną z myślą o wersjach Windows i Linux.

1
Patche stają się już codziennością

Twórcy wśród zmian wymieniają „liczne poprawki optymalizacji, zarówno ogólne, jak i dostosowane do specyficznych konfiguracji, rozwiązujące wiele problemów z płynnością”.

Inne usprawnienia to usunięcie awarii w różnych sytuacjach, kłopoty z kompatybilnością w wydaniach regionalnych, znikające wyposażenie czy możliwość duplikowania elementów ekwipunku.

Deweloperzy przyznają, że nadal pracują nad kilkoma poprawkami, które powinny pojawić się w przyszłych aktualizacjach. To „problemy z wydajnością na systemach bazujących na procesorach AMD”, awarie podczas korzystania z efektów głębi ostrości Nvidii oraz kłopoty z konfiguracjami wyposażonymi w więcej niż jedną kartę graficzną.

Dodatkowe kontrowersje wywołała inna ze zmian: „zablokowanie oszustw wynikających z modyfikowania zawartości plików gry”. Część użytkowników uznała taki krok za próby ograniczenia dostępu do gry dla twórców modyfikacji.

Dodatkową kością niezgody jest fakt, że organizacja Entertainment Software Association, której członkiem jest Warner Bros. - wydawca gry - wysłała prośbę o usunięcie jednego z modów z serwisu hostingowego. Skontaktowaliśmy się z Techlandem, by poznać stanowisko studia w tej sprawie. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, zaktualizujemy wiadomość.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami