Dying Light - Poradnik, Solucja

Poradnik do gry Dying Light: opis przejścia, misje poboczne, sekrety (100% ukończenia).

Witamy w darmowym, obszernym poradniku i solucji do gry Dying Light. Znajdziesz tu zbiór przydatnych wskazówek ułatwiających przeżycie wśród hordy krwiożerczych zombie, a także szczegółowe opisy stawianych przed tobą misji fabularnych i zadań dodatkowych. Całość dopełniają ilustracje przedstawiające najważniejsze fragmenty wypełnianych misji. Udanej zabawy!

W Dying Light wcielamy się w postać agenta organizacji rządowej GRE, który zostaje zrzucony do miasta Harran, gdzie wybuchła epidemia zamienająca ludzi w bezmózgie zombie. Na dzień dobry nasz bohater nie tylko trafia pechowo po zrzucie spadochronowym, ale zostaje też... pogryziony przez nieumarłych zostając tym samym zarażony. Przy pomocy osób z bazy nazywanej Wieżą udaje mu się jednak przeżyć. Szybko okaże się jednak, że interesy ocaleńców i GRE są sprzeczne, a główny bohater będzie miał nie lada orzech do zgryzienia, co w tej sytuacji uczynić.

*

Kampania główna


Zadania dodatkowe


Wyzwania


Sekrety


*

Porady na początek

- Pamiętaj, że główny bohater się męczy, zwłaszcza podczas długiego okresu biegania. W takim przypadku należy na chwilę przystanąć, aby dać mu odsapnąć. Wymaga to również nieco planowania, ponieważ nie ma nic gorszego niż brak tlenu w płucach w samym środku ulicy wypełnionej przeciwnikami.

- Zmęczenie objawia się również podczas walki, o czym informuje żółty pasek na dole ekranu. Jeśli będziesz bezustannie i na ślepo wywijał bronią, to po chwili bohater dostanie zadyszki i stanie się podatny na ataki wrogów. Dlatego dokładnie celuj każdym ciosem.

- Zasadniczą kwestią w trakcie rozgrywki odgrywa pora dobowa. W dzień zombie są dość powolne i jeśli decydują się na atak, to robią to dość mozolnie. Nie należy jednak lekceważyć wrogów i przebiegać przez sam środek tłumu nieumarłych. Najlepiej przemieszczać się w pewnych odległościach i korzystać z podwyższeń i dachów budynków.

- W nocy przebudzają się tak zwane przemieńce. Są to zmutowane zombie - znacznie szybsze i bardziej niebezpieczne od zwykłych wrogów. Najlepiej jest ich unikać. W prawym górnym narożniku mapy będzie pokazany zasięg ich widzenia. Wystarczy w niego nie wchodzić, aby nie dać się zauważyć. Jeżeli jednak dojdzie do pościgu, to staraj się jak najszybciej dotrzeć do bezpiecznej strefy, gdzie będziesz bezpieczny. W walce z przemieńcami, przynajmniej początkowo, twoje szanse przeżycia nie są zbyt duże, dlatego staraj się ich unikać.

- Warto mieć na uwadze fakt, że punkty za wszystkie czynności podejmowane w trakcie nocy są podwajane. Niegłupio jest więc znaleźć w pobliżu kryjówki jakiś punkt, gdzie nie kręcą się przemieńce, a ty na spokojnie możesz stoczyć walkę ze zwykłymi zombie lub na przykład poskakać po budynkach, co zapewnia ci zdobywanie punktów doświadczenia dwa razy szybciej.

- Strefy to małe lokacje na mapie oznaczone ikoną domków. Na zielono zaznaczono strefy aktywne, a na czerwono te opanowane przez zombie. Aby aktywować bezpieczną strefę musisz się do niej dostać, zabezpieczyć wejście (np. zamknąć bramę - warto to robić w pierwszej kolejności, aby do środka nie wchodziły zombie z miasta), rozprawić się z przeciwnikami i przywrócić zasilanie (wystarczy aktywować skrzynię z prądem. Po uczynieniu tych rzeczy będziesz mógł już korzystać z punktu na przykład w trakcie nocnej ucieczki.

- Główny bohater dysponuje ciekawą zdolność nazywaną zmysłem przetrwania. Umożliwia on nie tylko zaznaczenie na ekranie bieżącego celu misji wraz z odległością do niego, ale również podświetla wszystkie okoliczne przedmioty, z którymi możesz wejść w interakcję. Przydatna sprawa podczas eksplorowania zakamarków miasta.

- Czasami na mapie będą pojawiać się niebieskie ikony. Są to wydarzenia losowe najczęściej związane z ludźmi atakowanymi przez zombie. Warto takim osobom pomagać się obronić, ponieważ w nagrodę można zyskać gotówkę, cenne przedmioty oraz punkty przetrwania.

- Każda z broni ma swoją wytrzymałość opisaną w statystykach oraz widoczną na grafice w prawym dolnym narożniku. Jeśli na ekranie pojawi się komunikat, że dana broń się zepsuła będziesz musiał ją zmienić lub naprawić. W tym drugim przypadku musisz skorzystać ze znajdowanych w trakcie eksploracji elementów.

- Wykorzystuj otoczenie w czasie walki. W mieście znajdziesz całą masę pułapek zarówno biernych, jak i tych, które może aktywować samemu (np. źródła światła rozpraszające zombie). Korzystanie z nich zapewni ci dodatkową przewagę i pomoże zaoszczędzić broń. Świetnie spisuje się na przykład umiejętność kopnięcia z wyskoku połączona ze znajdującymi się w pobliżu kolcami. Jeśli wrzucisz na nie zwykłego wroga, to spowodujesz jego natychmiastowy zgon i zyskasz sporo punktów doświadczenia.

- Zrzuty - co pewien czas na mapie pojawi się charakterystyczna niebieska ikona ze strzałką. Oznacza to miejsce zrzutu skrzyń z medykamentami. Tego typu zadania pojawią się losowo, co jakiś czas. Twoim celem jest wtedy dotarcie do takiego miejsca, rozprawienie się z przeciwnikami, którzy również próbują dostać się do skrzyni, zabranie jej zawartości i dostarczenie kwatermistrzowi. W zamian otrzymujesz środki medyczne i sporo punktów doświadczenia. Należy jednak pamiętać, że jeśli będziesz zbyt długo zwlekał z dotarciem do miejsca zrzutu, to zostanie ono przetrząśnięte przez wrogów, a ty zostaniesz z niczym.

- Jak na początku gry zdobyć broń palną? - Dostęp do broni palnej pojawia się w nieco późniejszym etapie gry. Możemy ją zdobyć między innymi w ramach zakupu lub odebrać ją zabitym wrogom (np. gangsterom). Istnieją jednak miejsca, w których możesz zdobyć ją niedługo po starcie. Pierwszym jest żółty domek na południowy wschód od Wieży (nieopodal mostku). W środku znajdziesz samobójcę oraz leżący przy nim pistolet. Karabin możesz natomiast zdobyć podczas misji wykonywanej dla Raisa. Musisz zastrzelić strażnika na dachu budynku przy stacji benzynowej, a potem dostać się do niego (wchodząc przez dach stacji lub przeskakując przez ogrodzenie ze skały za budynkiem).

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami