Dragon Age: Inkwizycja najlepszą premierą gry BioWare w historii studia

Plus: inne wieści z obozu EA.

Electronic Arts ogłosiło, że Dragon Age: Inkwizycja zanotowało „najlepszą premierę gry BioWare w historii” tego studia.

1
W oczekiwaniu na Mass Effect 4

Wydawca nie podał dokładnych rezultatów, ale ujawniono, że określenie „najlepsza premiera” opiera się na liczbie sprzedanych egzemplarzy (dzięki, Gamespot). Posiadacze Inkwizycji spędzili w kampanii łącznie ponad 113 milionów godzin - dodaje EA.

Amerykańska korporacja opublikowała wyniki finansowe za zakończony w grudniu kwartał fiskalny, notując 1,4 mld dol. przychodów oraz 288 mln dol. zysków. Są to wartości minimalnie niższe, niż w analogicznym okresie 2013 roku.

Firma chwali się, że dzięki tytułom typu FIFA 15, NHL 15, Madden NFL 15, EA Sports UFC, Titanfall, Battlefield 4 i FIFA 14 jest największym wydawcą na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Gracze na całym świecie pobrali mobilne SimCity BuildIt już 22 miliony razy od premiery w grudniu, a około połowa przychodów z ostatnich 12 miesięcy to sprzedaż zawartości cyfrowej. Szczególną popularnością cieszą się tryby Ultimate Team z serii FIFA, NFL i NHL.

Ogłoszono także opóźnienia premier dwóch produkcji. Nowa odsłona serii PGA Tour dla fanów golfa została przeniesiona na lato tego roku - wcześniej planowano debiut w marcu. Przesunięto także wydanie nieogłoszonego jeszcze dodatku do The Sims 4.

Podczas konferencji dla inwestorów, dyrektor generalny EA - Andrew Wilson - przyznał także, że jego firma przygląda się nowemu modelowi dystrybucji na konsolach, czyli grom, które można włączyć za darmo, z zapłatą odłożoną w czasie.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami