Zwolnienia u twórców Elite: Dangerous

Studio Frontier zapowiedziało też nową grę - Coaster Park Tycoon.

Brytyjskie studio Frontier Developments - odpowiedzialne ostatnio za Elite: Dangerous - ogłosiło jednocześnie zwolnienia w firmie oraz produkcję nowej gry.

Zapowiedziana pozycja to Coaster Park Tycoon. Premiera w 2016 roku, tylko na PC. Tytuł będzie tworzony równocześnie z dalszym rozwojem kosmicznego symulatora Elite: Dangerous, wydanego w grudniu.

Tymczasem 15 deweloperów z liczącego 281 osób studia musiało pożegnać się z pracą, w ramach „aktualizacji operacji”. Do siedziby w Cambridge przenoszeni są także twórcy z oddziału w Kanadzie, który zostanie wkrótce zamknięty.

Coaster Park, jak sama nazwa wskazuje, nawiąże do popularnej przed laty serii RollerCoaster Tycoon, gdzie zadaniem graczy była budowa parków rozrywki.

Czyżby zainteresowanie Elite: Dangerous było niższe od spodziewanego? Nie wygląda na to: gra sprzedała się już w nakładzie 300 tysięcy egzemplarzy (łącznie z kopiami z Kickstartera) i wypracowała 14,1 mln funtów przychodów dla firmy.

Nie opuplikowano jeszcze żadnych materiałów z Coaster Park Tycoon.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami