Aktualizacja (18.02.2015): Tajemnicza osoba stojąca za zwycięską ofertą - opiewającą na 15 milionów jenów, czyli około 130 tysięcy dolarów - nie wpłaciła pieniędzy po wygraniu aukcji.

Jak donosi serwis Kotaku, koszty pokryje w całości Sony, przekazując na cele dobroczynne także obiecane, dodatkowe 15 mln jenów. Nie wiadomo obecnie, co stanie się z jubileuszowym PS4 z numeremem 1 na obudowie.

*

Oryginalna wiadomość (26.01.2015): Jeden z jubileuszowych egzemplarzy PS4, przygotowanych z okazji 20 rocznicy premiery pierwszego PlayStation, sprzedał się na aukcji za ponad 15 milionów jenów, czyli około 130 tysięcy dolarów.

Jak donosi serwis internetowy dziennika The Wall Street Journal, cena była tak wysoka, ponieważ licytacja dotyczyła modelu oznaczonego numerem 1. Łącznie okolicznościowe PlayStation 4 wydano w 12,3 tys. sztuk, a każda obudowa jest numerowana.

„Doceniamy zainteresowanie wszystkich biorących udział w aukcji i jesteśmy zaskoczeni ostateczną ceną, która jest wyższa od naszych oczekiwań” - komentuje przedstawiciel Sony.

Gdy tylko korporacja otrzyma płatność, kwota zostanie podwojona, a następnie przekazana na rzecz organizacji charytatywnych.

Reklama