250 tys. dolarów w puli nagród turnieju Counter Strike na IEM w Katowicach

Turniej wraca do Spodka.

Organizacja ESL ogłosiła, że turniej Counter Strike: Global Offensive, rozgrywany w ramach marcowego finału Intel Extreme Masters, otrzymał rangę „major”, co wiąże się z oficjalnym wsparciem Valve i pulą nagród na poziomie 250 tysięcy dolarów.

Rozgrywki w dniach 12 - 15 marca ponownie zawitają do katowickiego Spodka, ale na głównej scenie odbędzie się tylko wielki finał. Faza grupowa i pucharowa odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

„Podczas ubiegłorocznego ESL One w Katowicach zobaczyliśmy świetne pojedynki najlepszych zespołów i byliśmy świadkami niesamowitej atmosfery. Tę dało się odczuć przede wszystkim, kiedy polska ekipa Virtus.pro została nagrodzona za zwycięstwo w zawodach przed własną publicznością" - komentuje Ulrich Schulze z ESL.

„Od tamtego czasu CS:GO niesamowicie się rozwinął, a my mamy przywilej organizacji kolejnych wielkich rozgrywek z pulą nagród wynoszącą 250 tys. dolarów. Organizacja tego eventu w arenie tak zapadającej w pamięć, jak Spodek, to ogromny bonus.”

W zmaganiach udział weźmie szesnaście drużyn, w tym osiem najlepszych zespołów z ostatniego turnieju rangi „major”, czyli listopadowego DreamHack Winter. Zakwalifikowane drużyny to Ninjas in Pyjamas, Dignitas, Natus Vincere, Penta, Fnatic, HellRaisers, polskie Virtus.pro oraz obrońcy tytułu z LDLC. Resztę chętnych czekają eliminacje, które 14 - 15 lutego zakończą się w Katowicach.

Tak było rok temu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami