The Elder Scrolls Online rezygnuje z abonamentu

W czerwcu premiera na konsolach.

The Elder Scrolls Online ukaże się 9 czerwca na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, rok później, niż pierwotnie planowano. Gra nie będzie już wymagała opłacenia miesięcznego abonamentu, a jedynie zakupu podstawowej wersji, jak Guild Wars 2.

1
Zaskoczeni?

We wbudowanym sklepie dostępna będzie specjalna, „opcjonalna” zawartość, ale wszystkie podstawowe funkcje produkcji pozostaną darmowe.

Zainteresowane osoby nadal będą mogły opłacać abonament, otrzymując dodatkowe bonusy, wirtualną walutę i dodatki DLC.

Konsolowe wersje The Elder Scrolls Online otrzymały podtytuł Tamriel Unlimited. Zawierają wszystkie poprawki i zmiany z wersji PC, wydanej w kwietniu 2014 roku.

Posiadacze PC dostaną pozbawioną abonamentu edycję Tamriel Unlimited wcześniej, bo już 17 marca. Wszystkie istniejące konta zostaną automatycznie zaktualizowane.

Twórcy zapewniają, że odsłona na PlayStation 4 i Xbox One nie jest zwykłym portem z PC, lecz zyskuje dzięki przebudowanemu interfejsowi, opcji rozmów głosowych i integracji z PlayStation Network oraz Xbox Live (do zabawy wymagane będzie posiadanie subskrypcji w tych usługach).

Akcja The Elder Scrolls Online osadzona jest kilkaset lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Skyrimie. Użytkownicy zwiedzają wiele regionów kontynentu Tamriel, chronią świat przed demoniczną inwazją i biorą udział w wojnie trzech frakcji.

O ewentualnej rezygnacji z abonamentu spekulowano już w grudniu, gdy twórcy usunęli możliwość wykupienia subskrypcji z góry na sześć miesięcy.

Przygotowano także nowy trailer:

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami