HoloLens zestawem rzeczywistości wirtualnej od Microsoftu

Z własnym procesorem i dźwiękiem przestrzennym.

Podczas konferencji Microsoftu poświęconej systemowi Windows 10 przedstawiciele firmy zapowiedzieli urządzenie HoloLens. To gogle wirtualnej rzeczywistości służące do obsługi trójwymiarowego interfejsu.

1

Użytkownicy po założeniu okularów będą mogli widzieć i operować hologramami. Podczas prezentacji pokazano wyłącznie podstawowe aplikacje wybierane z poziomu prostego menu - na przykład tworzenie obiektów w programie będącym trójwymiarowym odpowiednikiem MS Paint.

Zaprezentowano także przykładową rozmowę przez Skype - użytkownik gogli mógł dowolnie manipulować oknem rozmowy w przestrzeni. Krótkie wideo ukazało też trójwymiarową zabawę w Minecrafta w salonie.

HoloLens jest wyposażone w system dźwięku przestrzennego oraz własny procesor. Nie musi być podłączony do innego urządzenia, by działał.

W stworzeniu nowej technologii pomogli pracownicy NASA. Gogle mają trafić na rynek „w ciągu okresu wspierania” Windows 10, a więc maksymalnie za pięć lat.

2

Reklama

Skocz do komentarzy (15)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (15)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami