Beta trybu FPS w Star Citizen ukaże się przed końcem wiosny

Pierwszy epizod kampanii dla jednego gracza jesienią.

Testowa wersja trybu strzelanki FPP w Star Citizen zostanie oddana do dyspozycji użytkowników przed końcem wiosny - poinformował Chris Roberts podczas wczorajszej prezentacji na BAFTA Masterclass.

sc
Plan już gotowy. Pozostaje tylko unikać opóźnień.

Element walki rodem z tradycyjnych gier FPS zapowiedziano w 2013 roku. Twórcy chcą, by tryb odpowiadał pod względem realizmu rozgrywce w statkach kosmicznych. Projektanci zapowiedzieli, że wzorują się na poziomie realizmu znanym z cyklu Arma.

Wiosną rozpoczną się też testy modułu socjalnego, czyli lokacji, w których gracze będą spotykać się z innymi - portów handlowych, stacji kosmicznych. Latem będzie można już testować wieloosobowe statki w trybie Arena Commander. Poza tym, Roberts zapowiedział, że jesienią zadebiutuje pierwszy epizod kampanii dla jednego gracza nazwanej Squadron 42.

Najważniejszy element rozgrywki - czyli ogromny wszechświat - oddany zostanie w ręce graczy, którzy wsparli Star Citizen finansowo, przed końcem roku.

Finalna wersja gry ukaże się w 2016 roku.

Star Citizen to przede wszystkim „symulator życia w kosmosie”. Rozwijać się i zarabiać będzie można na wiele sposobów - zaciągając się do wojska, zostając piratem, zajmując się handlem lub wydobywaniem surowców. Wszystko to w rozległej galaktyce w towarzystwie innych graczy.

Wciąż możliwe jest finansowe wspieranie projektu. Aktywny jest już sklep internetowy, w którym można zakupić różne statki, ubezpieczenia myśliwców oraz ulepszenia pojazdów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami