Osiemnastoletni mieszkaniec Wielkiej Brytanii został aresztowany w toku dochodzenia, które zajmuje się atakami DDoS na usługi sieciowe konsol PlayStation i Xbox z grudnia ubiegłego roku.

1

Serwis BBC News donosi, że mężczyzna z Southport w okolicach Liverpoolu odpowie za nieautoryzowany dostęp do zasobów komputerowych oraz za świadome podawanie policji w USA fałszywych informacji, by wysłać jednostki SWAT do domów niewinnych graczy, co znane jest jako „swatting”.

„Jesteśmy we wczesnej fazie śledztwa i nadal mamy sporo do zrobienia” - komentuje Craig Jones z brytyjskiej policji. „Będziemy nadal blisko współpracować z FBI, by znaleźć odpowiedzialne osoby.”

W okresie świątecznym zarówno Xbox Live jak i PlayStation Network były przez dłuższy czas niedostępne, w wyniku ataku DDoS, przeprowadzonego przez grupę Lizard Squad.

Już na początku stycznia brytyjska policja aresztowała 22-letniego mężczyznę, który był podobno jedną z osób odpowiedzialnych za ataki na serwery.

Atak DDoS polega na zajęciu wszystkich wolnych zasobów serwera poprzez skierowanie do niego ogromnej liczby zapytań przy równoczesnym wykorzystaniu wielu komputerów.

Reklama

Powiązane gry

O autorze