Drugie aresztowanie w sprawie niedawnych ataków na usługi PlayStation i Xbox

18-latek odpowie też za „swatting”.

Osiemnastoletni mieszkaniec Wielkiej Brytanii został aresztowany w toku dochodzenia, które zajmuje się atakami DDoS na usługi sieciowe konsol PlayStation i Xbox z grudnia ubiegłego roku.

1

Serwis BBC News donosi, że mężczyzna z Southport w okolicach Liverpoolu odpowie za nieautoryzowany dostęp do zasobów komputerowych oraz za świadome podawanie policji w USA fałszywych informacji, by wysłać jednostki SWAT do domów niewinnych graczy, co znane jest jako „swatting”.

„Jesteśmy we wczesnej fazie śledztwa i nadal mamy sporo do zrobienia” - komentuje Craig Jones z brytyjskiej policji. „Będziemy nadal blisko współpracować z FBI, by znaleźć odpowiedzialne osoby.”

W okresie świątecznym zarówno Xbox Live jak i PlayStation Network były przez dłuższy czas niedostępne, w wyniku ataku DDoS, przeprowadzonego przez grupę Lizard Squad.

Już na początku stycznia brytyjska policja aresztowała 22-letniego mężczyznę, który był podobno jedną z osób odpowiedzialnych za ataki na serwery.

Atak DDoS polega na zajęciu wszystkich wolnych zasobów serwera poprzez skierowanie do niego ogromnej liczby zapytań przy równoczesnym wykorzystaniu wielu komputerów.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Powiązane gry

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami