Karty Nvidia GeForce GTX 960 zadebiutują 22 stycznia - raport

Ujawniono specyfikację.

Serwis VideoCardz zapewnia, że poznał ostateczną specyfikację kart Nvidia GeForce GTX 960 oraz datę debiutu tego sprzętu, ustaloną podobno na 22 stycznia, przynajmniej w USA.

Informacje miał ujawnić w rozmowie telefonicznej sam Jen-Hsun Huang, dyrektor generalny Nvidii.

Jak informuje serwis, karty zostaną wyposażone w procesor GM206, z 1024 rdzeniami CUDA. Do tego 2 GB pamięci DDR5 i 128-bitowy interfejs. Standardowe taktowanie to 1127 MHz, a przepustowość pamięci - 112 Gb/s.

Karta będzie potrzebowała 120 W, a do zasilenia wystarczy jedno 6-pinowe złącze. Całość ma idealnie nadawać się do gry w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę oraz do podkręcania. Spodziewana cena w Stanach Zjednoczonych to 200 dolarów (ok. 745 zł).

Dostępne złącza to dwa DL-DVI, HDMI 2.0 oraz Displayport 1.2. Poniżej jeden ze slajdów z prezentacji, którą mamy zobaczyć 22 stycznia. Warto dodać, że obrazek został przygotowany przez serwis VideoCardz, ale dane mają być identyczne z tym, co pokaże Nvidia.

1

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami