Trzecie z pięciu rozszerzeń DLC do horroru Obcy: Izolacja - Schronienie - zadebiutuje dzisiaj na PC i konsolach Xbox oraz jutro na PlayStation, wprowadzając między innymi nowe tryby rozgrywki: Salvage i Marathon.

1
Cisza i spokój

Ta pierwsza opcja zabawy to zbiór wyzwań. Gracz startuje w bezpiecznym schronieniu, gdzie nie może zaatakować go Obcy. Stąd wyrusza do innych części stacji kosmicznej, by wykonać szereg coraz trudniejszych misji, ograniczony czasowo.

Im więcej zadań wykonamy, tym trudniejsi będą kolejni przeciwnicy, ale również nasza postać stanie się potężniejsza, pozyskując nowe bronie i materiały. Zbieramy też punkty, które zapisują się na naszym koncie, gdy tylko wrócimy do bezpiecznego pomieszczenia. Jeśli zaryzykujemy i zginiemy, będziemy musieli zacząć od początku.

Jeszcze większe wyzwanie oferuje drugi wprowadzany tryb - Marathon. Tutaj staramy się przejść wszystkie mapy w jednej, długiej sekwencji.

W obu opcjach rozgrywki możemy wcielić się w Amandę Ripley lub w nowego bohatera - Hughesa. Wybór prowadzonej postaci ma wpływ na początkowe wyposażenie.

Schronienie dostępne jest już na X360 i Xbox One, gdzie kosztuje 31 zł lub jako część przepustki sezonowej, wycenionej na 100 zł.

Reklama