Uncharted 4 z trybem wieloosobowym i ulepszoną sztuczną inteligencją

Szczegóły z nowej zapowiedzi.

Magazyn Game Informer opublikował zapowiedź Uncharted 4: A Thief's End w najnowszym numerze czasopisma, ujawniając kilka szczegółów na temat gry.

1
Okładka Game Informera

Mały zespół w studiu Naughty Dog rozpoczął prace nad tytułem zaraz po zakończeniu Uncharted 3. Liczbę deweloperów zwiększono następnie po zakończeniu The Last of Us, a ważne doświadczenia zebrano także podczas przenoszenia tej ostatniej pozycji na PlayStation 4.

Akcja toczy się trzy lata po Uncharted 3. Drake żyje spokojnie w związku z Eleną, gdy na miejscu pojawia się jego brat, uznany za martwego - Sam. Mężczyzna jest w poważnych tarapatach i jego życie zależy teraz od tego, czy znajdzie tajemniczy artefakt Henry'ego Avery'ego - pirata żyjącego w drugiej połowie XVII wieku.

Drake postanawia pomóc bratu i obaj ruszają w podróż, zaczynając od „mitycznej kolonii na Madagaskarze”, którą prezentowano w pierwszych fragmentach rozgrywki. Lokacji będzie oczywiście więcej, a Game Informer wspomina też o zaśnieżonych miejscach i mieście.

Na horyzoncie szybko pojawiają się dwaj inni łowcy artefaktów: Rafe i Nadine. Ten pierwszy ma całkiem inne motywacje i charakter niż Drake, a drugi zapewnia wsparcie, ponieważ posiada armię najemników w Afryce. Złoczyńcy mają odegrać większą rolę w tej odsłonie serii.

Sam jest o pięć lat starszy od Drake'a i zazdrości mu osiągnięć. Jest też jeszcze bardziej lekkomyślny i brawurowy. Bracia nieustannie dogryzają sobie podczas rozgrywki.

Zobacz: Uncharted 4: Kres Złodzieja Recenzja

Naughty Dog przygotowało nowy system sztucznej inteligencji, a Sama porównano do Ellie z The Last of Us, z zachowaniem odpowiednich proporcji między dziewczyną i dorosłym mężczyzną. Nie zabraknie scen ze współpracą obu braci, a Sam jest równie zręcznym poszukiwaczem przygód, co Drake.

Twórcy stawiają w tej części na większą swobodę eksploracji. Odpowiednie wybranie ścieżki pozwoli odkryć „poboczną” jaskinię czy fragment opowieści lub ominąć grupę przeciwników. Dostaniemy też więcej narzędzi wspomagających przemieszczanie się, poza zaprezentowaną już liną i czekanem. Gadżety te przydadzą się też podczas rozwiązywania zagadek.

Potwierdzono także, że Uncharted 4: A Thief's End otrzyma tryb wieloosobowy, choć nie podano żadnych szczegółów na ten temat.

Produkcja ukaże się w tym roku, tylko na PlayStation 4.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami