Ujawniono kolejne grafiki koncepcyjne z anulowanego filmu BioShock

Podwodny świat w obrazkach.

Fani serii BioShock otrzymali kolejne spojrzenie na anulowaną, filmową adaptację gier z serii BioShock. Ilustracje koncepcyjne opublikował grafik Kasra Farahani.

Obrazki prezentują nowe lokacje z podwodnego Rapture, takie jak poniższy tunel z rurami doprowadzającymi Eve bezpośrednio do siostrzyczek.

1

Inna ilustracja przedstawia dorosłą osobę, czerpiącą Eve w pomieszczeniu z dużą turbiną. Nie jest jasne, czy była to lokacja z filmu, czy tylko wizja artysty.

2
3

Farahani pracował wcześniej jako dyrektor artystyczny w filmach „Thor” i „W ciemność. Star Trek” oraz jako grafik koncepcyjny przy „Avatarze”.

To nie pierwszy raz, gdy widzimy obrazki z filmu BioShock. W styczniu 2014 roku swoje pracy ujawnił Jim Martin.

Produkcja nie ujrzy jednak światła dziennego, ponieważ została anulowana przez samego Kena Levine, twórcę serii gier.

- Mieliśmy umowę z Universal, Gore Verbinski zajmował się reżyserią - mówił producent w 2013 roku. - W mojej opinii, Gore chciał zrobić film z kategorią wiekową R, czyli dla odbiorców w wieku 17-18 lat, z krwią i nagimi dziewczynami. Cóż, może nie chodziło mu o nagie dziewczyny, ale na pewno planował dużo krwi.

- Wtedy do kin trafił „Watchmen Strażnicy” i okazało się, że z jakichś powodów filmowi nie poszło za dobrze. Studio zaczęło patrzeć nieco mniej przychylnym okiem na film w kategorii R za 200 mln dol., więc zaproponowali 80 mln. Gore nie chciał robić filmu za 80 mln.

- Do projektu dołączył inny reżyser, ale jakoś nie pasował do produkcji. 2K [wydawca serii BioShock - dop. red.] darzy swoich twórców dużym zaufaniem. Powiedzieli, że jeśli chcę skasować projekt, to mogę to zrobić. Więc go skasowałem.

- Ile razy w życiu można iść na kompromis? Miałem świat, istniejący świat i nie chciałem, by zrobili coś, co uważałem za nieodpowiednie. Pewnego dnia może coś się w tej kwestii zmieni, ale to musiałaby być odpowiednia grupa ludzi - dodał.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami