Pięć dni abonamentu PlayStation Plus w ramach przeprosin za świąteczną awarię

Aresztowano członka Lizard Squad?

Firmy Sony i Microsoft były w okresie świątecznym celem ataku „hakerów”, którzy skutecznie przeciążyli serwery usług PlayStation Network i Xbox Live. Sony - które potrzebowało więcej czasu na wznowienie normalnego działania - obiecało teraz, że poszkodowani gracze otrzymają rekompensatę.

1

Wszyscy posiadacze aktywnej subskrypcji PlayStation Plus w dniu 25 grudnia otrzymają automatycznie dodatkowe pięć dni abonamentu. Drugi bonus to jednorazowy, 10-procentowy kupon promocyjny na dowolny zakup w PlayStation Store.

„Chcieliśmy pokazać, że doceniamy waszą cierpliwość” - napisał szef Sony Network Entertainment, Eric Lempel.

Tymczasem brytyjska policja aresztowała 22-letniego mężczyznę, który jest podobno jedną z osób odpowiedzialnych za ataki na serwery PlayStation Network i Xbox Live.

Oficjalnie mowa jedynie o nielegalnym transferze funduszy z kont w serwisie PayPal, ale w dokumentach policji ujawniono, że 22-latek to Vinnie Omari, łączony z grupą Lizard Squad, która przyznała się do ataków na sieciowe usługi producentów konsol. Sam zainteresowany potwierdził na Twitterze, że został aresztowany, ale nie przyznaje się do związków z tą grupą.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Microsoft wskrzesi stare gry Activision? Phil Spencer o potencjalnych powrotach

Deweloperzy otrzymają więcej swobody w pracy nad różnorodnymi markami.

Długi gameplay z Dying Light 2

Zadanie poboczne, walka i nie tylko.

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami