Steam wprowadza blokadę regionalną na gry zakupione w niektórych krajach

Koniec z tanimi kluczami z Rosji?

Valve wprowadziło blokadę regionalną na Steamie, uniemożliwiając przenoszenie zakupionych taniej gier pomiędzy niektórymi krajami.

3

Zmiany nie dotyczą obecnie Stanów Zjednoczonych czy Europy, gdzie produkcje są standardowo droższe, ale już transfer tytułu kupionego w Rosji możliwy jest tylko do okolicznych krajów Wspólnoty Niepodległych Państw.

Podobnie jest w przypadku Indonezji, Filipin, Brazylii, Meksyku czy Singapuru - gry kupione w tych krajach ograniczone są blokadą tylko do najbliższego regionu.

Z punktu widzenia graczy w Europie najważniejsze są jednak zmiany w Rosji. Klucze kupowane w tym kraju były zazwyczaj dużo tańsze niż wynosiła ich cena w euro, co umożliwiało potem ich odsprzedaż z zyskiem, na czym bazowało wielu sprzedawców.

Potencjalnie, zmiany te otwierają drogę do szerszego stosowania blokady regionalnej na Steamie, a co za tym idzie - cen w złotówkach w Polsce. Pomarzyć zawsze można.

Możliwe, że wprowadzenie takiego rozwiązania związane jest także z niestabilnymi kursami walut w niektórych krajach Ameryki Południowej i - zwłaszcza - w Rosji. Nawet firma Apple zdecydowała się ostatnio wstrzymać działanie sklepu iTunes w tym kraju ze względu na kurs rubla.

Dziś wieczorem Valve rozpocznie zimową wyprzedaż w swoim systemie dystrybucji cyfrowej.

2
Zakupy w Rosji

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami