Rockstar zamierza nadal wspierać GTA 5 na PlayStation 3 i X360

Wymagania sprzętowe na PC poznamy w przyszłym tygodniu. 

Studio Rockstar odpowiedziało na kilka pytań graczy z całego świata. Dowiedzieliśmy się między innymi, że GTA Online na PC umożliwi transfer postaci z wersji konsolowych.

1

W przyszłym tygodniu mamy też poznać oficjalne wymagania sprzętowe dla komputerowej odsłony GTA 5.

Edycje PlayStation 4 i Xbox One oferują perspektywę widoku z oczu bohatera, ale deweloperzy potwierdzili po raz kolejny, że taka opcja nie pojawi się na poprzedniej generacji, ze względu na ograniczenia sprzętowe.

Twórcy przyznali jednak, że zamierzają dalej wspierać grę na tych konsolach, między innymi za pomocą ogłoszonych już napadów sieciowych.

„Oczywiście, w przyszłości możemy dojść do punktu, w którym osiągniemy limit, ale mamy nadzieję publikować aktualizacje na wszystkich systemach tak długo, jak to tylko możliwe” - napisano na oficjalnej stronie.

Gracze będą mogli przenieść swoje postacie do GTA Online na PC, nawet jeśli zrobili to już wcześniej przy przejściu pomiędzy generacjami konsol.

Rockstar wspomniał także o ewentualnej produkcji odświeżonej wersji Red Dead Redemption. Zabrakło niestety szczegółów.

„Jak wspominaliśmy w przeszłości na temat nowych odsłon serii Red Dead Redemption, Bully czy L.A. Noire, nie chcemy śpieszyć się z produkcją sequeli, ale nie oznacza to, że nigdy się nie ukażą.”

Z innych wieści na temat GTA 5: aktor Shawn Fonteno - wcielający się w rolę Franklina - potwierdził w jednym z ostatnich wywiadów, że nadal nagrywa głosy dla tej postaci, ponieważ trwają prace nad DLC.

Grand Theft Auto 5 ukaże się na PC już 27 stycznia.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami