Lambda Wars - RTS w świecie Half-Life dostępny na Steamie

Jako darmowa modyfikacja Alien Swarm.

Po sześciu latach prac, na Steamie opublikowano projekt Lambda Wars, czyli strategię czasu rzeczywistego umieszczoną w uniwersum Half-Life.

1

Produkcja funkcjonuje jako modyfikacja strzelanki Alien Swarm z 2010 roku. Tytuł dostępny jest za darmo i jest kompletnie samodzielny, więc posiadanie Half-Life 2 czy Alien Swarm nie jest wymagane.

Wcielamy się w dowódcę Ruchu Oporu lub w generała sił Kombinatu. Obie frakcje mają swoje własne jednostki, umiejętności, budynki, badania i struktury defensywne. Mod koncentruje się na starciach wieloosobowych, ale możliwe jest także konkurowanie ze sztuczną inteligencją.

Valve zezwoliło na skorzystanie ze swojej słynnej licencji, więc wszystkie nazwy, postacie, terminy i określenia są „autentyczne” i zgodne z uniwersum Half-Life.

Inne opcje to tryb obserwatora, mapy dla maksymalnie ośmiu osób, samouczek oraz szybkie starcie offline. Niestety, Half-Life 3 nie zostało potwierdzone.

Za prace odpowiada grupa twórców zrzeszonych pod nazwą Vortal Storm, tworząca Lambda Wars od 2008 roku. Pomimo premiery, projekt jest nadal w fazie testów beta, a deweloperzy zbierają opinie przed wydaniem ostatecznej edycji.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami