Kickstarter: przygody detektywa Sokoła w tekstowej grze Aviary Attorney

W stylu Ace Attorney.

Niezależne studio Sketchy Logic zbiera na Kickstarterze pieniądze na tekstową grę przygodową Aviary Attorney, gdzie głównymi bohaterami będą Jayjay Falcon oraz jego wierny służący Sparrowson.

1
To elementarne, drogi Sparrowsonie

Jak wskazuje sama nazwa, postacie stylizowane są na ptaki i inne zwierzęta, zgodnie z surrealistycznymi ilustracjami francuskiego artysty o pseudonimie J. J. Grandville z początków XIX wieku.

Akcja gry toczy się w Paryżu w 1848 roku. Wspomniana para podejmuje się dobrze płatnego zlecenia od kotki Caterline Demiaou, oskarżonej o morderstwo. Musimy udowodnić jej niewinność.

Łącznie w Aviary Attorney rozwiążemy cztery sprawy. Rozgrywkę podzielono na dwa obszary: zbieranie dowodów w mieście oraz prowadzenie sprawy w sądzie na korzyść zleceniodawcy.

Całość przypomina więc serię Ace Attorney z konsol Nintendo, lecz wyróżnia się oprawą graficzną i postaciami.

Twórcy potrzebują skromnej kwoty 7 tysięcy funtów brytyjskich, a zdecydowaną większość tej kwoty udało się już pozyskać. Premierę zaplanowano na czerwiec przyszłego roku, na PC i Maca.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami