Dying Light - nowy zwiastun zarysowuje fabułę

Wcielamy się w agenta Kyle'a Crane'a.

Przedstawiciele Techlandu opublikowali nowy zwiastun produkcji Dying Light. To pierwszy materiał związany z grą skupiający się przede wszystkim na tle fabularnym.

Historia przedstawi losy niejakiego Kyle'a Crane'a, działającego pod przykrywką agenta operacyjnego, wysłanego w celu infiltracji miasta objętego kwarantanną. Bohater będzie musiał pomóc mieszkańcom, stawi czoła nie tylko niebezpiecznym mutantom, ale też ludziom wykorzystującym chaos na swoją korzyść.

Rafał Orkan - powieściopisarz i autor scenariusza Dying Light - wyjaśnił, że klasyczne powieści takie jak „Dżuma” czy „Jądro Ciemności” miały silny wpływ na jego pracę.

„Naszą grą chcieliśmy wywołać podobne emocje i ukazać graczom reakcje ludzi wywołane ekstremalnymi warunkami” - zaznaczył scenarzysta.

Podstawą rozgrywki w Dying Light będzie walka z potworami przypominającymi zombie oraz dynamiczny system poruszania się po mieście przypominający rozwiązania z Mirror's Edge.

Tytuł zadebiutuje 30 stycznia, trafi na PS4, Xbox One oraz na PC - wczoraj przedstawiono wymagania sprzętowe produkcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami