Sprzedano ponad 300 tysięcy egzemplarzy platformówki Shovel Knight

Sukces gry niezależnej.

Studio Yacht Club Games poinformowało, że niezależna gra platformowa Shovel Knight sprzedała się w nakładzie przekraczającym 300 tysięcy egzemplarzy.

1
Gdyby kózka nie skakała, to by więcej gier sprzedała

Produkcja zaczęła życie jako skromny projekt na Kickstarterze, w kwietniu ubiegłego roku. Twórcy prosili o 75 tys. dol., choć ostatecznie zebrali 311 tys.

To pozwoliło wydać w czerwcu wersję PC. Później przygotowano jeszcze konwersje na Maca, Linux i sprzęt Nintendo - 3DS oraz Wii U.

Prace produkcyjne nie należały do prostych, a Yacht Club Games zdecydowało się na agresywny budżetowanie ze względu na wyczerpanie środków. Produkcja błyskawicznie odniosła jednak sukces - już w pierwszym tygodniu udało się sprzedać 75 tysięcy egzemplarzy.

Pierwotnie deweloperzy przewidywali, że gra sprzeda się w nakładzie 150 tysięcy kopii, łącznie przez całe „życie” tytułu, więc wynik 300 tys. musi być miłym zaskoczeniem.

„Shovel Knight to świetna produkcja. Posiada wszystkie cechy dobrej, klasycznej platformówki i wzbogaca je rozwiązaniami i dopracowaniem godnymi najlepszych współczesnych reprezentantów gatunku. Satysfakcja gwarantowana” - napisał w recenzji Mateusz.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami