CD Projekt sprzedaje Cdp.pl - firmę przejmują menedżerowie

W planach „długofalowa współpraca”.

CD Projekt sprzedał pakiet kontrolny w spółce Cdp.pl, zajmującej się dystrybucją gier na terenie Polski i obsługą sklepu internetowego. Działalność przejęli wieloletni pracownicy, a zarazem obecni członkowie zarządu w tej firmie.

1

- Jak wcześniej wielokrotnie podkreślaliśmy, strategia CD Projekt koncentruje się na działaniach o zasięgu globalnym: produkcji gier oraz cyfrowej dystrybucji, realizowanej przez GOG - komentuje Adam Kiciński, prezes CD Projekt, cytowany przez ISBnews.

- Cdp.pl od lat skupia się na rynku lokalnym, tutaj ma rozpoznawalną markę i realizuje własne cele strategiczne - dodał.

CD Projekt posiada jeszcze 8,29 procent udziałów w Cdp.pl, ale planuje dalsze zmniejszanie zaangażowania.

Obie spółki zamierzają jednak kontynuować „długofalową współpracę”. Cdp.pl odpowiada w Polsce między innymi za dystrybucję Wiedźmina 3 i poprzednich odsłon tej serii.

W skład grupy CD Projekt wchodzi teraz studio deweloperskie CD Projekt RED oraz globalna platforma cyfrowej dystrybucji GOG.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami