Blackguards 2 - premiera 20 stycznia

Połączenie strategii i RPG na PC.

Studio Daedalic Entertainment ogłosiło, że turowe połączenie strategii i gry RPG - Blackguards 2 - ukaże się na Steamie już 20 stycznia, w wersji PC i Mac.

1

Cenę ustalono na 30 euro (ok. 125 zł). Twórcy przygotowują też polską lokalizację w formie napisów.

Fabułę umieszczono w trzy lata po wydarzeniach z pierwszej części, wydanej na początku tego roku. Tym razem otrzymamy bardziej otwartą strukturę rozgrywki, biorąc udział w konflikcie kilku frakcji, walczących o wpływy na mapie świata.

Jedną z grup wspiera Cassia, główna bohaterka gry. Aby przejąć władzę, musimy poprosić o pomoc śmiałków z Blackguards 1. Najpierw trzeba ich znaleźć i skłonić do współpracy.

Gracze sami wybiorą, które miasta w pierwszej kolejności odbiją z rąk łowców niewolników, co ma zagwarantować mniej liniową rozgrywkę. Podczas walki w trybie turowym dołączy do nas nawet dziesięciu najemników.

Potyczki ponownie rozegrają się na mapach podzielonych na heksagonalne pola. Nowością będzie za to konieczność obrony przejętych lokacji podczas kontrataków przeciwnika.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami