Profesjonalni gracze Counter-Strike zbanowani na tydzień przed turniejem

Skandal we francuskich zespołach.

Skandal wstrząsnął społecznością Counter-Strike: Global Offensive, po tym jak dwaj profesjonalni gracze otrzymali bany za oszustwa w grze, zaledwie na tydzień przed wielkim turniejem DreamHack Winter 2014.

1
KQLY. Fot.: HLTV.org.

Hovik „KQLY” Tovmassian oraz Gordon „Sf” Giry z francuskich drużyn - odpowiednio - Titan i Epsilon zostali wczoraj wieczorem zbanowani przez system VAC, a ich drużyny usunięte z rozgrywek, gdzie pula nagród wynosi 250 tysięcy dolarów.

Sprawa rozpoczęła się jednak nieco wcześniej. W poniedziałek bana od organizacji ESEA otrzymał Simon „smn” Beck z niemieckiego Alternate. Wtedy właśnie wykryto nową możliwość oszustwa, wykorzystującą pliki z systemu Workshop na Steamie, wspierającego Global Offensive.

Valve błyskawicznie zwróciło się do ESEA o pomoc w identyfikacji tej usterki. Można domyślać się, że KQLY i Sf korzystali z tego samego błędu. Niewykluczone są dalsze blokady kont, a społeczność graczy rozpoczęła już „polowanie na czarownice”, wyszukując na Steamie graczy opróżniających swoje ekwipunki z cennych przedmiotów, co ma podobno sugerować obawy przez wykryciem oszustwa.

DreamHack Winter 2014 rozpocznie się więc 27 listopada w nie najlepszej atmosferze. Drużyny Titan i Epsilon zostały natychmiast wykluczone z rozgrywek, a organizatorzy turnieju mają teraz problem ze znalezieniem dwóch zespołów na ich miejsce. W najbliższą niedzielę na miejscu w Szwecji rozpoczną się dodatkowe eliminacje, finansowane przez Valve.

2
Ups

Reklama

Skocz do komentarzy (12)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (12)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami