Nintendo 3DS „złamane” - umożliwia włączenie własnego oprogramowania

Za pomocą gry logicznej z 2011 roku.

Haker opracował aplikację umożliwiającą włączenie na konsolach Nintendo 3DS własnego oprogramowania - homebrew - wykorzystując w tym celu mało znaną grę logiczną Ubisoftu.

1

22-letni programista Jordan „Smealum” Rabet odkrył dziurę w zabezpieczeniach, możliwą do wykorzystania za pośrednictwem Cubic Ninja z 2011 roku. Prace nad aplikacją zajęły kilka miesięcy, ale projekt jest już podobno gotowy - czytamy na forum dyskusyjnym GBATemp.

W mniej niż 24 godziny, ceny gry poszybowały w górę, a używane kopie wyceniane są na Amazonie na kwoty od 50 do 200 dolarów. Już w cztery godziny po ogłoszeniu, Nintendo wycofało ze sprzedaży wersję cyfrową w eShopie.

Aplikacja wczytująca własne programy i emulatory ma zostać opublikowana w sieci w przyszłym tygodniu. Działa na wszystkich wersjach sprzętu: od 4.0 do 9.2. Wymagania to działająca kopia Cubic Ninja, karta SD i połączenie z siecią.

Nintendo zapewne „załata” błąd w jednej z przyszłych aktualizacji oprogramowania, ale nie udzielono jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Sama gra raczej nie doczeka się łatki, ponieważ odpowiedzialne studio - AQ Interactive - już nie istnieje.

Młody programista zasłynął wcześniej imponującą wersją gry logicznej Portal od Valve na Nintendo DS.

2
Rabet pracuje także nad konwersją Minecrafta na 3DS

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami