Gra akcji Human Element nie będzie produkcją Free to Play

Znaleziono nowego wydawcę.

Gra akcji Human Element, umieszczona w świecie opanowany przez hordy zombie, nie będzie darmowym tytułem Free to Play, jak pierwotnie planowano.

„Wraz z rozwojem produkcji zdaliśmy sobie sprawę, że najciekawsze elementy tytułu będą ograniczane przez ten model dystrybucji” - przyznał producent Robert Bowling w serwisie Gamasutra.

Taka zmiana stanowiska spowodowała, że z dalszych prac wycofał się dotychczasowy wydawca - firma Nexon. Doszło też do zwolnień w odpowiedzialnym za grę studiu Robotoki. Znaleziono już nowego partnera, ale na oficjalne ogłoszenie musimy poczekać do przyszłego miesiąca.

Akcja produkcji toczy się w otwartym świecie, a zadaniem jest przetrwanie w trudnych warunkach. Premierę wersji PC zaplanowano na listopad 2015 roku, choć w planach są także wersje na PlayStation 4, Xbox One oraz urządzenia mobilne. Całość bazuje na silniku CryEngine i stawia na rozgrywkę sieciową, w stylu DayZ.

Robert Bowling założył Robotoki w kwietniu 2012 roku, miesiąc po opuszczeniu Infinity Ward, gdzie zajmował stanowiska „kreatywnego stratega” oraz specjalisty do kontaktów ze społecznością przy serii Call of Duty.

1

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami