Windows 7 bez wsparcia dla DirectX 12

AKTUALIZACJA: Oświadczenie przedstawicieli AMD.

Aktualizacja: AMD wystosowało oficjalne oświadczenie w sprawie wypowiedzi Richarda Huddy'ego odpowiedzialnego w firmie za technologie związane z grami.

„Richard Huddy nie mówił w imieniu firmy Microsoft, a jego przemyślenia dotyczące planów Microsoft względem systemu Windows 7 i jego wsparcia były wyłącznie niefortunną i niewiążącą wypowiedzią” - informuje AMD.

„Richard nie ma pełnej wiedzy o planach i kamieniach milowych projektów Windows i DirectX. Firma AMD pragnie zapewnić, że Microsoft jest jej kluczowym, strategicznym partnerem, z którym nieustannie współpracuje opracowując nowe DirectX 12.”

*

Oryginalna wiadomość: Richard Huddy z AMD podczas prezentacji na PDXLAN zdradził, że DirectX 12 nie będzie dostępne na komputerach z systemem operacyjnym Windows 7 - informuje PC Gamer.

dx
Z DirectX 12 skorzystają między innymi twórcy The Division

Głównym usprawnieniem i najważniejszą funkcją DirectX 12 ma być lepsza współpraca z procesorami wielordzeniowymi i odciążenie ich, co usprawni działanie gier. Podobne założenia przyświecają technologii Mantle od AMD.

Nowa technologia Nvidii ma zadebiutować w drugiej połowie 2015 roku - razem z systemem Windows 10.

Według danych Steam, ponad 47 procent użytkowników tej platformy posiada komputer z systemem Windows 7 w wersji 64-bit. Windows 8.1 posiada jedna piąta graczy.

Microsoft zapowiedział wiosną, że od stycznia 2015 roku ograniczy wsparcie dla Windows 7.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami