Ubisoft kończy prace nad drugą łatką do Assassin's Creed Unity

AKTUALIZACJA: Patch dostępny na PlayStation 4 i PC.

Opublikowano drugą łatkę Assassin's Creed Unity. Patch jest obecnie dostępny dla wersji na PlayStation 4 oraz PC. Xbox One nie otrzymał jeszcze aktualizacji.

Wprowadzone usprawnienia eliminują następujące problemy:

  • Bohater spadający pod ziemię
  • Wyłączanie gry przy dołączaniu do sesji kooperacyjnej
  • Bohater wpadający przypadkowo do siana
  • Problemy z odtwarzaniem scenek
  • Graficzne niedoróbki
  • Problemy z zapraszaniem znajomych do gry

Warto zaznaczyć, że patch nie poprawia wydajności wersji PC. Kłopoty techniczne związane ze spadkiem liczby klatek na sekundę zostaną wyeliminowane w przyszłości.

*

Ubisoft potwierdził na swoim oficjalnym blogu, że prace nad drugą aktualizacją do zręcznościowej gry przygodowej Assassin's Creed Unity są już na ukończeniu.

1
Najbardziej „cierpi” wersja PC

„Nasz zespół pracował bez wytchnienia i możemy dzisiaj ogłosić, że obecnie kończymy produkcję tej aktualizacji” - napisali twórcy. „Opublikujemy ją tak szybko, jak to tylko możliwe.”

Wśród reperowanych poprawek wymieniono zapadanie się Arno przez podłogę, awarie w trybie kooperacji, problemy z wydostaniem się z wozów ze słomą oraz opóźnienia w dostępie do głównego menu.

Posiadacze wersji PC mogą liczyć na dodatkowe usprawnienia w sferze oprawy graficznej, w tym rozwiązanie kłopotów z „migotaniem” tekstur.

W osobnej aktualizacji wymieniono listę elementów, nad którymi deweloperzy będą pracowali w przyszłości. Znaleźć tu można problemy z liczbą klatek na sekundę, grafiką i kolizjami, ale także ze stabilnością działania serwerów usługi Uplay i aplikacji Initiates.

Tymczasem sprawą kłopotliwej premiery zainteresowały się nawet media „głównego nurtu”. Ubisoft przyznał w oświadczeniu dla BBC, że planuje zmiany w przyszłości, by problemy się nie powtórzyły.

„Pracujemy, by dostosować nasze usługi i komunikację w zgodzie z konsumentami, zmieniając sposób, w jaki współpracujemy z recenzentami i oferując wcześniejszy dostęp do naszych niektórych tytułów, by gracze otrzymali więcej informacji.”

Francuski wydawca będzie teraz szczególnie dokładnie obserwowany podczas dwóch pozostałych premier w tym roku: Far Cry 4 w przyszłym tygodniu oraz The Crew, w grudniu.

Reklama

Skocz do komentarzy (18)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (18)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami