Polskie studio Bloober Team wyda trzy gry w przyszłym roku

Basement Brawl, Scopophobia i Medium.

Polskie studio Bloober Team planuje na przyszły rok premiery trzech produkcji, co ma przełożyć się na „skokowy wzrost przychodów”.

1
Scopophobia

Pierwsze w kolejce jest Basement Brawl, czyli nowa odsłona chłodno przyjętego Basement Crawl. Z powodu niskiej jakości pierwszej wersji, twórcy zdecydowali się rozpocząć prace od nowa i zmienić tytuł, nawiązując do tematyki - walk kilku postaci na zamkniętych arenach.

W zręcznościowej grze akcji wybieramy jedną z czterech postaci, a naszym celem jest pokonanie wszystkich przeciwników na arenie, na wzór klasycznego Bombermana czy Spy vs. Spy. Premiera ulepszonej wersji na przełomie 2014 i 2015 roku, na PlayStation 4.

Na I lub II kwartał 2015 r zaplanowano horror Scopophobia. Akcję umieszczono tu w epoce wiktoriańskiej, a sytuację obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Wcielimy się w dzieci lub w polującego na nie bazyliszka. W planach jest kampania dla pojedynczego gracza oraz asymetryczny tryb sieciowy. Nie znamy jeszcze platform docelowych, ale w grę wchodzą zapewne nowe konsole i PC.

Najbardziej tajemniczą produkcją jest Medium, czyli kolejny horror. Premiera w III lub IV kwartale przyszłego roku. Jest to największy z projektów spółki, ale na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać.

Prezes studia - Piotr Babieno - przyznał także w rozmowie z agencją ISBnews, że jego firma planuje wejście na główny rynek GPW (obecnie notowana jest na NewConnect) lub „pozyskanie inwestora branżowego”.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami