Zwiastun StarCraft 2: Legacy of the Void prezentuje protossów w akcji

Nadal bez daty premiery.

Na tegorocznej imprezie BlizzCon opublikowano nowy zwiastun StarCraft 2: Legacy of the Void, lecz zwieńczenie trylogii nadal nie otrzymało daty premiery.

1

Debiut wydaje się być już jednak bliski. Twórcy ujawnili, że jako Artanis pokierujemy rasą protossów, starając się zjednoczyć rozproszone plemiona, odnaleźć zapomnianą technologię i stawić czoła wspólnemu wrogowi.

„Teraz nareszcie udało ci się zgromadzić olbrzymią flotę zwaną Złotą Armadą i szykujesz się do odbicia Aiuru. Jednakże w tym samym czasie w sektorze Koprulu objawia się pradawne zło - Amon - które zagraża przyszłości całego wszechświata. Tylko ty jesteś w stanie zjednoczyć frakcje protosów i pokonać siły ciemności, zanim pochłoną wszelkie życie w galaktyce” - napisano w streszczeniu fabuły.

Nie zabraknie dobrze znanych postaci, takich jak Zeratul, Kerrigan i Raynor. Kluczową rolę odegra Włócznia Aduna, czyli nasz okręt flagowy - gracze będą mogli skorzystać z jego uzbrojenia, bombardując armie przeciwnika z orbity.

Deweloperzy zapewniają, że w ostatniej części trylogii „poznamy odpowiedzi na wszystkie pytania”, a całość dostępna będzie jako samodzielny dodatek, bez konieczności posiadania Wings of Liberty czy Heart of the Swarm.

2
Nie ma jak w domu

Zapowiedziano także, że wszystkie trzy strony konfliktu dostaną nowe jednostki w trybie sieciowym, a głośnymi owacjami powitano ogłoszenie powrotu Lurkera do sił zergów.

W planach jest także tryb wieloosobowy Archont, w którym dwójka graczy będzie w kooperacji kontrolować jedną bazę i armię. Inne nowości w multiplayerze to automatycznie generowane turnieje oraz współpraca w ramach opcji „sprzymierzonych dowódców”.

„Wybierz potężnego dowódcę należącego do twojej ulubionej rasy i walcz w różnorodnych misjach z dynamicznymi zadaniami na wzór kampanii dla pojedynczego gracza. Awansuj swoją postać, aby zyskać dostęp do nowych jednostek, zdolności i wielu opcji personalizacji armii” - napisano w opisie tej ostatniej funkcji.

Na oficjalnej stronie znaleźć można trzy dodatkowe filmy, opisujące zmiany w trzech dostępnych frakcjach podczas gry online. Trwają też zapisy do testów beta na PC i Maca.

Zwiastun z angielskimi głosami

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami