Nowe gry Ubisoftu niedostępne na Steamie

AKTUALIZACJA: Gry wróciły na Steam.

Aktualizacja (08.11.2014): Po krótkiej nieobecności, gry Assassin's Creed Unity, The Crew i Far Cry 4 wróciły do oferty sklepu Steam na całym świecie, także w Polsce.

Nie podano, co było przyczyną czasowego usunięcia tych produkcji ze sprzedaży.

*

Oryginalna wiadomość (07.11.2014): Ubisoft zdecydował się usunąć Assassin's Creed Unity, The Crew i Far Cry 4 ze sprzedaży na Steamie w Stanach Zjednoczonych i w Europie - także w Polsce.

3
Far Cry 4 można jeszcze wybrać z rozwijanej listy, ale gry nie ma już w ofercie

Obecnie nie znamy jeszcze powodów takiej decyzji, ale możliwe, że francuski wydawca chce postawić na własny system dystrybucji cyfrowej - Uplay. Podobnie było z tytułami Electronic Arts, które w niektórych przypadkach zarejestrować można wyłącznie na Originie.

„Rozmawialiśmy z Valve o Assassin's Creed Unity, ale obecnie gra nie jest dostępna na Steamie w Wielkiej Brytanii” - napisał wczoraj przedstawiciel firmy w komunikacie dla serwisu PCGamesN, gdy produkcje usunięto właśnie w UK.

„Gracze zainteresowani wersją cyfrową mogą obecnie zamówić grę w sklepie Uplay, u naszych partnerów detalicznych lub u innych dystrybutorów.”

Od kilku lat gry Ubisoftu kupowane na Steamie i tak wymagały włączenia aplikacji Uplay, a we wrześniu poszerzono integrację obu programów. Wszystko wskazuje na to, że teraz firma zdecydowała się pójść w odwrotnym kierunku.

Ceny w euro powodują, że Steam nigdy nie był popularnym miejscem na zakupy nowych gier wysokobudżetowych z perspektywy polskiego gracza, a premierowe edycje pudełkowe tytułów Ubisoftu zawierają właśnie kod na Uplay.

2
A tak jeszcze wczoraj było w USA

Reklama

Skocz do komentarzy (20)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (20)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami