Call of Duty: Advanced Warfare i Call of Duty: Ghosts bez Share Play na PS4

Twórcy nie mieli czasu na testy.

Strzelanka Call of Duty: Advanced Warfare od studia Sledgehammer Games blokuje wykorzystanie funkcji Share Play, wprowadzonej niedawno na PlayStation 4.

1
Komunikat widoczny w Advanced Warfare

Jedna z opcji to „przekazanie kontrolera”. Inna osoba - nawet z drugiego końca świata - może przejść za nas trudny fragment czy samemu przetestować dany tytuł. Zapraszana osoba nie musi posiadać gry ani ściągać żadnych plików, nie potrzebuje też abonamentu PS Plus, ale pojedyncza sesja ograniczona jest do 60 minut.

Wsparcie dla tej funkcji pozostaje jednak w gestii deweloperów. Jak się okazuje, z możliwości nie skorzystano w przypadku Call of Duty: Advanced Warfare i Call of Duty: Ghosts. Oba te tytuły wyświetlają komunikaty o braku dostępu do dzielenia się rozgrywką.

Activision zapewnia w komunikacie dla Eurogamera, że Share Play to nowa opcja, a twórcy nie mieli jeszcze czasu na jej dokładne przetestowanie.

„Priorytetem są dla nas zawsze wspaniałe wrażenia z rozgrywki” - napisał rzecznik firmy. „Skupiliśmy się na premierze Advanced Warfare i upewnieniu się, że gracze cieszą się zabawą. Share Play to nowa funkcja, wprowadzona w najnowszej aktualizacji oprogramowania konsoli.”

„Nasi inżynierowie nie mieli do niej dostępu, więc nie mieliśmy czas na sprawdzenie, jak wpłynie na rozgrywkę we wszystkich trybach. Oczywiście, nigdy nie dodamy opcji bez dokładnego jej przetestowania. Gdy w pełni ocenimy jej działanie, zastanowimy się nad wsparciem.”

Taki komunikat sugeruje, że Share Play może zostać udostępnione w Call of Duty: Advanced Warfare w przyszłości. Nie wiadomo jednak, czy podobnego usprawnienia doczekają się starsze produkcje Activison na PS4.

Prezentacja funkcji Share Play

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami