Grand Theft Auto 5 w 1080p i 30 FPS na PlayStation 4 i Xbox One

Szczegóły na temat trybu FPP.

Studio Rockstar potwierdziło, że Grand Theft Auto 5 zadziała na konsolach PlayStation 4 i Xbox One w rozdzielczości 1080p, przy 30 klatkach na sekundę.

Informacje ujawniono na oficjalnej stronie wraz z nowym trailerem, prezentującym widok z oczu bohatera. Nie wiadomo, czy podawana rozdzielczość będzie natywna, czy jest to wartość już przeskalowania. Na PC twórcy przygotowują wsparcie na obrazu w 4K.

Nowa perspektywa widoku dostępna będzie w kampanii fabularnej oraz w sieciowym GTA Online, a na potrzeby zmienionej perspektywy przygotowano także nowy, opcjonalny system osłon.

Inne innowacje związane z wprowadzeniem trybu FPP to zmienione celowanie, tradycyjny układ sterowania ze strzelanek oraz integracja tysięcy nowych animacji. Pomiędzy perspektywą z oczu i zza pleców postaci przełączymy się płynnie za pomocą jednego przycisku.

Kilka interesujących opcji dostaną też posiadacze PlayStation 4. Belka świetlna na padzie będzie świecić na czerwono i niebiesko podczas pościgów policyjnych, transmisje radiowe i rozmowy telefoniczne nadawane są przez wbudowany głośnik, a za pomocą gestów na panelu dotykowym zmienimy bronie i radiostacje - informuje serwis Gizmodo.

Grand Theft Auto 5 ukaże się na PC w przyszłym roku - 27 stycznia. Wcześniej zagrają posiadacze PlayStation 4 i Xbox One - już 18 listopada.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami