GTA 5 z widokiem z oczu bohatera na Xbox One, PlayStation 4 i PC

Opublikowano nowy zwiastun.

Grand Theft Auto 5 w wersji na PC, PlayStation 4 i Xbox One zaoferuje możliwość obserwowania rozgrywki z oczu bohatera - informuje serwis IGN.

Deweloperzy z Rockstar potwierdzili też, że wersja komputerowa wesprze rozdzielczość 4K.

O widoku FPP pisaliśmy już we wrześniu, kiedy pojawiły się pierwsze nieoficjalne doniesienia na ten temat.

- Zawsze byliśmy zainteresowani wprowadzeniem takiego widoku, ale nigdy nie mogliśmy sobie na to pozwolić - powiedział Rob Nelson, dyrektor animacji z Rockstar.

- Na starszych konsolach zabrakło pamięci RAM na animacje. Do ostatniej chwili walczyliśmy o resztki mocy, zabieraliśmy zasoby z innych elementów. Mogliśmy zaimplementować tryb pierwszoosobowy, ale nie byliśmy pewni, czy reszta gry będzie wtedy dopracowana.

Wprowadzenie nowej opcji kamery wymagało stworzenia wielu nowych animacji, kokpitów pojazdów oraz staranne dopracowanie modeli broni, tak, by celowanie i strzelanie było jak najbardziej naturalne.

- Są elementy mało istotne przy widoku TPP: odrzut, przeładowywanie, zmiena broni. Wszystkie bronie zaprojektowaliśmy na nowo, podwyższyliśmy rozdzielczość tekstur, dodaliśmy animację wypadania łusek. W sumie stworzyliśmy ponad 3000 animacji dla samych broni - dodał Nelson.

Grand Theft Auto 5 ukaże się na PC w przyszłym roku - 27 stycznia. Wcześniej zagrają posiadacze PlayStation 4 i Xbox One - już 18 listopada.

Reklama

Skocz do komentarzy (24)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (24)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami