Call of Duty: Advanced Warfare - pierwsze recenzje

Kolejny rok, kolejne ˇsemki.

Call of Duty: Advanced Warfare zadebiutuje w Polsce jutro, ale część serwisów o grach wideo z całego świata miała okazję zrecenzować produkcję na imprezach organizowanych przez Activision, czego efektem są pierwsze oceny.

1

Nowa odsłona popularnej serii ponownie zasłużyła na wysokie oceny, a autorzy tekstów chwalą przede wszystkim pozytywne zmiany w trybie sieciowym, gdzie świetnie sprawdza się podobno zaoferowanie graczom większej swobody ruchów.

Część serwisów nie zdecydowała się na podanie ostatecznej oceny, chcąc przetestować grę w „rzeczywistych” warunkach, poza zamkniętą imprezą wydawcy.

„Sledgehammer nie miało luksusu rozpoczynania od początku, jak Infinity Ward czy Bungie. Na wiele sposobów ich osiągnięcie jest dzięki temu bardziej imponujące. Po powolnym spadku w kierunku przeciętności, Advanced Warfare wychodzi ze stagnacji we wspaniałym stylu i z wyobraźnią. To nadal kolejne Call of Duty i może być momentami frustrujące, ale to na pewno najlepsze Call of Duty ostatnich lat” - uważa brytyjski Eurogamer.

„Gdy ostatni raz Call of Duty miało słowo Warfare w tytule, doprowadziło to do dobrze odbieranej trylogii, która przeniosła serię do konfliktów współczesnego pola walki. Jeśli i te realia nieco już się przejadły, to Advanced Warfare w przekonujący sposób oferuje przejście do futurystycznego, ale nadal wiarygodnego świata” - dodaje Gamespot.

„Wszelkie mniejsze potknięcia w historii gra nadrabia wizją i wspaniałym wykonaniem. Brak tych ostatnich elementów nigdy nie był problemem w tej serii, ale Advanced Warfare dodaje wystarczająco dużo i odchodzi od utrwalonych schematów na tyle, że wprowadzone zmiany mogły być ryzykowne. Okazuje się, że dodano właśnie to, czego seria potrzebowała” - napisał Polygon.

„Mogę z całą pewnością powiedzieć, że mobilność w Advanced Warfare przykuła moją uwagę na dłużej niż Ghosts czy Black Ops 2. To najlepszy tryb sieciowy w serii od dłuższego czasu, a całość przekłada się na satysfakcjonujące i dobrze znane wrażenia” - napisał serwis GiantBomb.

Poniżej zbiór ocen od popularnych serwisów.

Call of Duty: Advanced Warfare debiutuje jutro na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One. Posiadacze zamówień przedpremierowych zagrają już dzisiaj.

Nasza recenzja wkrótce.

Reklama

Skocz do komentarzy (28)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel wspˇłpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstˇw Digital Foundry.

Powiązane materiały

Crysis 4 oficjalnie zapowiedziany

Aktualizacja: Crytek potwierdza. Jest też teaser.

Doniesienia o CoD Warzone 2 niepokoją fanˇw

Martwią się utratą postępˇw w pierwszej części gry.

Valve po cichu zmieniło interfejs Half-Life 2 - przed premierą Steam Deck

Większe ikony i przystosowanie do obsługi padem.

Na stronie

Komentarze (28)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami