Konsole PlayStation 4 nadal cieszą się dużym zainteresowaniem wśród graczy na całym świecie, ale to nie wystarcza, by firma Sony mogła zanotować zyski.

1
Oddziały firmy. Dwie pierwsze kategorie od lewej to mobilna komunikacja oraz gry i usługi sieciowe

W okresie od początku lipca do końca września japońska korporacja straciła 1,2 mld dolarów. W dziale odpowiedzialnym za gry i konsole zanotowano za to znaczący wzrost przychodów: z poziomu 1,5 mld dol. w ubiegłym roku, do 2,7 mld teraz.

„Ten duży przyrost związany jest głównie ze sprzedażą konsol PlayStation 4 oraz zwiększeniem przychodów z usług sieciowych na tym sprzęcie” - napisano w raporcie finansowym.

Większość oddziałów korporacji zdołała wyjść w kwartale „ponad kreskę”, jedynie mobilna komunikacja ciągnie firmę w dół, odpowiadając za straty na poziomie 1,5 mld dol.

Sony po raz pierwszy zdecydowało się podać osobne wyniki sprzedaży PlayStation 4 w podziale na kwartały. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że w okresie od lipca do września nabywców znalazło 3,3 mln urządzeń, a łącznie, od premiery w listopadzie - już 13,5 miliona. Spada za to zainteresowanie PS3 oraz PS Vita.

2
Sprzedaż sprzętu i gier Sony

Reklama