Firma Take-Two nie wyklucza przygotowania odświeżonych wersji gier GTA

Plus: o opóźnieniu GTA 5 na PC.

Choć najnowsze GTA: San Andreas na konsole Xbox 360 to tylko konwersja przygotowanej wcześniej wersji mobilnej, to firma Take-Two nie wyklucza, że w przyszłości w odświeżonej formie zobaczymy także inne odsłony serii Grand Theft Auto.

1
- Na PS4? Już pędzę.

- Co roku my i nasi kluczowi konkurenci wydajemy nowe serie i kolejne odsłony znanych marek. Czasami, w przypadku przejścia na nową generację, bierzemy znaną produkcję i tworzymy inną wersję, w formie podobnej do poprzedniej generacji - wyjaśniał dyrektor generalny Strauss Zelnick podczas konferencji dla inwestorów.

- Niczego nie wykluczamy. Decyzje zostaną podjęte na bazie zauważonych przez nas okazji na rynku i ewentualnej jakości takiej produkcji. Musiałoby się to wiązać z pasją naszych producentów [z Rockstar i 2K - dop. red.] i na pewno nie narzucalibyśmy takiego projektu z góry - dodał (dzięki, Gamespot).

Szef Take-Two mówił także o opóźnieniu premiery GTA 5 na PC. Przypomnijmy: gra w tej wersji ukaże się w styczniu 2015 roku, choć edycje PlayStation 4 i Xbox One zadebiutują już 18 listopada.

- Gdy przesuwamy premierę, odpowiedź zawsze jest taka sama: chodzi o dodatkowy czas na prace deweloperskie, by upewnić się, że realizujemy wszystkie możliwości - przyznał Zelnick. - W przeszłości takie posunięcia przynosiły korzyści. Mamy najlepsze wyniki w serwisie Metacritic w całej branży, co przekłada się na przychody, a ostatecznie na zyski.

Jeśli o pieniądzach mowa, to w okresie od początku lipca do końca września Take-Two wypracowało 135,4 mln dol. przychodów, co stanowi gigantyczny spadek w porównaniu z analogicznym kwartałem ubiegłego roku, gdy zanotowano 1,27 mld dol. Powód jest prosty: we wrześniu 2013 r. na konsolach PS3 i X360 wydano GTA 5, które także i teraz przynosi największe korzyści finansowe, w rok po debiucie.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami