Dyrektor kreatywny Assassin's Creed 3: feudalna Japonia za mało oryginalna

Jako miejsce akcji dla tej serii.

Dyrektor kreatywny Assassin's Creed 3, a obecnie Far Cry 4 - Alex Hutchinson - przyznał w jednym z ostatnich wywiadów, że umieszczenie serii AC w feudalnej Japonii może być zbyt mało oryginalnym posunięciem, pomimo próśb graczy o ten okres historyczny.

1
Może kiedyś

- Zawsze można to zrobić, ale biorąc pod uwagę całą i obszerną historię, feudalna Japonia była już szeroko wykorzystywana w innych grach wideo - mówił deweloper w rozmowie z OXM.

- Assassin's Creed to jedna z tych serii, które mogą wziąć mniej znany okres historyczny lub miejsce i zamienić je w coś fajnego, nowego i świeżego.

- Feudalna Japonia na pewno sprawdziłaby się w serii - dodał. - Ale całość wyglądałaby chyba zbyt znajomo. „Byłem już ninja, byłem już samurajem” - mówiliby gracze.

Dla fanów tej epoki historycznej pozostaje więc darmowa gra karciana Assassin's Creed Memories na system iOS.

Jak wcześniej informował Ubisoft, wśród sugestii graczy dla serii AC najczęściej wymienia się właśnie feudalną Japonię, II wojnę światową, średniowieczne Chiny, wiktoriańską Anglię czy starożytny Egipt.

Sam Alex Hutchinson najchętniej przeniósłby się do Indii w latach 1858 - 1947, w epoce rządów Brytyjczyków. Najpierw jednak musi dokończyć Far Cry 4. Później planuje udać się na urlop i dopiero wtedy rozpocząć prace nad nową grą.

Dwie najnowsze odsłony serii Assassin's Creed ukażą się 13 listopada. Zabiorą graczy do Paryża podczas rewolucji francuskiej i ponownie do Stanów Zjednoczonych, w połowie XVIII wieku.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami