„Laptop” Xbook Duo łączy konsole Xbox One i X360 w jednej obudowie

Prawie jak kompatybilność wsteczna.

„Laptop” Xbook Duo łączy Xbox One i X360 w jednej obudowie, umożliwiając rozgrywkę na obu konsolach za pośrednictwem jednego, zmniejszonego urządzenia.

1

Interesujący gadżet to kolejny projekt Eda Zaricka, który wcześniej przygotował laptopowe modele PlayStation 4 - PlayBook 4 - oraz Xbox One - Xbook One.

Oba wymienione urządzenia dostępne są w sprzedaży za około 1500 dolarów (ok. 5 tys. zł), ale Xbook Duo to już tylko eksperyment.

Zarick skonstruował gadżet jako prezentację swoich możliwości. Gracz zdenerwował się, gdy podczas wizyty u znajomych nie mógł w łatwy sposób przełączyć się pomiędzy Call of Duty na Xbox 360 i Xbox One.

Microsoft nie zapewnia opcji wstecznej kompatybilności w Xbox One, ale wynalazek inżyniera-samouka pozwala włączyć obie konsole i zmieniać wyświetlany obraz z jednej na drugą.

Potrzebne jest podłączenie zasilacza do prądu, ale całość działa zaskakująco sprawnie, co udowadnia poniższy materiał wideo.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami