Nowe sterowniki kart graficznych Nvidii dodają wsparcie dla technologii DSR

Oraz kolejne profile SLI.

Nvidia opublikowała najnowszą wersję sterowników kart graficznych - 344.48 WHQL. Nowe biblioteki wprowadzają między innymi wsparcie dla technologii Dynamic Super Resolution (DSR) w szeregu urządzeń tego producenta.

DSR to pochodna supersamplingu. Rozwiązanie jest stosunkowo proste: obraz generowany jest w wyższej rozdzielczości, a następnie automatycznie skalowany w dół, do rozmiarów ekranu. Rezultaty są zazwyczaj imponujące i pozwalają wyeliminować większość „poszarpanych” krawędzi, ale kosztem sporego zapotrzebowania na moc obliczeniową.

Metoda ta zarezerowana była dotychczas dla linii 900, a teraz dostępna jest też na kartach z rodzin GeForce GTX 500, 600 oraz 700. Nowe sterowniki optymalizują także działanie przyszłych gier, takich jak Civilization: Beyond Earth, Lords of the Fallen i Elite: Dangerous.

Przygotowano również zestaw profilów Game Ready, zawierających dane przydatne dla osób korzystających z systemów SLI i 3D Vision.

Sterowniki znaleźć można na oficjalnej stronie.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami