Przygodowe Silence - The Whispered World 2 trafi na Xbox One

Debiut Daedalic na tej konsoli.

Niemieckie Daedalic Entertainment poinformowało, że klasyczna gra przygodowa Silence - The Whispered World 2 ukaże się także w wersji Xbox One.

1
Jest i piesek!

Potwierdzone wcześniej platformy sprzętowe to PC i Mac. Premiera wszystkich odsłon odbędzie się równocześnie, na początku przyszłego roku.

Specjalizujące się w przygodówkach studio debiutuje tym samym na nowej konsoli Microsoftu. „Silence zawsze było multiplatformowe” - komentuje menedżer firmy, Steffen Boos. „Od samego początku planowaliśmy premierę także na konsolach, ale chcieliśmy się upewnić, że sterowanie będzie dostosowane do każdej z platform.”

Tak sformułowana wypowiedź może sugerować, że produkcja ukaże się w przyszłości także na sprzęcie PlayStation.

„Uważamy, że nowa generacja oferuje idealną platformę dla twórców niezależnych, a wprowadzane przez nas nowe elementy rozgrywki czynią gatunek gier przygodowych lepiej pasującym do konsol” - dodaje Boos.

Deweloperzy zdecydowali się na oprawę 3D, w odróżnieniu od poprzedniej odsłony. Ponownie odwiedzimy świat Silence, wcielając się w postać Noah. Nastolatek zgubił swoją siostrę - Renie - w prawdziwym świecie, wyrusza więc na poszukiwania dziewczynki.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami