Były dyrektor generalny Electronic Arts objął posadę prezesa firmy Unity

John Riccitiello odszedł z EA w marcu ubiegłego roku.

John Riccitiello zastąpił Davida Helgasona na stanowisku prezesa firmy Unity Technologies - znanej przede wszystkim dzięki graficznemu silnikowi Unity.

r
Riccitello nie zdążył jeszcze zapozować do zdjęcia na tle logo Unity

„To właściwa osoba do prowadzenia firmy zgodnie z naszą misją, którą ustaliliśmy dekadę temu: demokratyzacją procesu tworzenia gier” - napisał Helgason na oficjalnym blogu.

Były prezes zaznaczył jednocześnie, że pozostanie zaangażowany w sprawy firmowe. Zajmie się bliższym kontaktem z deweloperami.

Helgason podkreślił też, że nie należy liczyć na rewolucję w Unity, gdyż Riccitello „całkowicie zgadza się z naszą obecną wizją i strategią działania”.

Riccitiello rozpoczął pracę w Electronic Arts w 1997 roku, by 7 lat później opuścić firmę na rzecz innych posad w branży gier wideo. Powrócił w 2007 roku jako dyrektor zarządzający, a następnie generalny. Z tej posady zrezygnował w marcu 2013 roku.

Początki technologii Unity sięgają 2005 roku. Obecnie stanowi alternatywę dla konkurencji w postaci Unreal Engine. Aplikacją interesują się głównie twórcy niezależni, ale także coraz więcej dużych firm. Unity napędza między innymi popularne Hearthstone: Heroes of Warcraft od Blizzarda.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami