Table Top Racing: World Tour - nowa gra wyścigowa od twórcy Wipeout

Czasowa wyłączność dla PS4.

Współtwórca gry Wipeout - Nick Burcombe - ogłosił produkcję wyścigowego Table Top Racing: World Tour. Tytuł zmierza w pierwszej kolejności na PlayStation 4.

W pracach koncepcyjnych pomógł Jim Bowers, czyli kolega z nieistniejącego już studia Psygnosis, które odpowiadało za serię Wipeout. Projekt powstaje na szereg platform, takich jak PC, urządzenia mobilne i konsole, ale pierwszeństwo ma PS4, gdzie gra ukaże się pod koniec przyszłego roku.

„Przez dekady tworzyliśmy hity na PlayStation i czuliśmy, że to właśnie te urządzenia są naszym duchowym domem. Powrót do prac na konsolach jako twórca niezależny jest dla nas spełnieniem marzeń” - dodaje Burcombe.

World Tour to kolejna odsłona serii, czerpiącej inspiracje z klasycznego Micro Machines. Poprzednie produkcje od studia Playrise z Liverpoolu cieszą się dużą popularnością na urządzeniach przenośnych, takich jak PlayStation Vita i telefony.

Gra powstaje na silniku Unity 5, a ważnym elementem będzie rywalizacja czterech graczy, na podzielonym ekranie lub w sieci.

Burcombe spędził w Psygnosis 10 lat, po dołączeniu jako tester w 1988 roku. Był głównym projektantem pierwszego Wipeout oraz sequela - Wipeout 2097/XL.

W 1998 roku odszedł i został współzałożycielem Curly Monsters. Po upadku tej firmy dołączył do EA Warrington, by w 2004 roku ponownie wrócić do Psygnosis (wtedy już pod nazwą SCE Studio Liverpool). Sześć lat później pożegnał się z pracą w wyniku fali zwolnień.

Właśnie wtedy założył Playrise Games, zaczynając od pracy jako konsultant, by wkrótce zacząć tworzyć własną grę wyścigową na platformy mobilne - Table Top Racing. Projekt debiutował w styczniu 2013 r. na iOS, rok później na Androidzie, a w sierpniu na PS Vita.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami