Wydanie The Master Chief Collection na dwóch płytach nie było „praktyczne”

Deweloper przeprasza za niedogodności.

Część graczy z niezadowoleniem przyjęło informację, że w dniu premiery Halo: The Master Chief Collection, do zabawy w trybach sieciowych wymagane będzie pobranie aktualizacji, obejmującej 20 GB danych. Studio 343 Industries przyznało, że wydanie zestawu na dwóch płytach było „niepraktyczne”.

1

Szef serii Halo - Frank O'Connor - wyjaśnił, że całość ma działać jak jeden, połączony produkt, a konieczność zmieniania płyt skutecznie zrujnowałaby to wrażenie.

„Większość danych dotyczy opcji i zawartości sieciowych, więc jest to logiczne” - napisał menedżer na forum dyskusyjnym NeoGAF. „Jest w tym także mały patch, ale to tylko ułamek całości.”

„Zdajemy sobie sprawę, że to nie jest dla wszystkich idealne rozwiązanie, ale to ścieżka do najlepszych wrażeń z rozgrywki.”

Jak potwierdzono już wcześniej, podczas ściągania i instalacji 20 GB dodatkowych danych, gracze będą mogli włączyć dowolną kampanię fabularną. Osoby składające cyfrowe zamówienia przedpremierowe pobiorą dane jeszcze przed premierą.

W innym wpisie na forum, O'Connor dodał, że premiera na dwóch płytach może być dobrym rozwiązaniem w przyszłości, dla innego tytułu.

„Wszystko jest możliwe. To po prostu nie było praktyczne dla tej gry, nie w tym roku i nie przy tym harmonogramie” - napisał. „Xbox One nadal się rozwija, prawdopodobnie szybciej niż konkurencja. Może w przyszłym roku dwie płyty lub jakaś inna metoda byłyby właściwym podejściem, ale obecnie mamy dostęp do zbalansowanej opcji, sensownej z punktu widzenia tego gigantycznego, ambitnego projektu.”

„Czy rozumiem niedogodności tworzone w ten sposób dla części graczy? Oczywiście. Nie mam zamiaru tego ignorować. Przepraszam za problemy i mam nadzieję, że zestaw wynagrodzi te trudności.”

„Osobiście mam słabe połączenie i robię wszystko przez Wi-Fi” - kończy O'Connor. „Ale w moim przypadku instalacja i sama rozgrywka poszły gładko.”

Halo: The Master Chief Collection ukaże się 11 listopada, tylko na Xbox One. Zestaw zawiera Halo: Combat Evolved oraz Halo 2 w odświeżonych wersjach, a także Halo 3 i Halo 4, już bez zmian i graficznych poprawek.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami