Udostępniono październikową aktualizację oprogramowania Xbox One

Nowości w Snap Centre i wsparcie .mkv.

Microsoft ogłosił, że październikowa aktualizacja oprogramowania konsoli Xbox One jest już dostępna do pobrania.

1
Snap Centre

Wcześniej usprawnienia dostępne były wyłącznie dla testerów. Wśród wprowadzanych nowości znaleźć można zmiany w Snap Centre, gdzie pojawią się odnośniki do najważniejszych aplikacji konsoli. Nie trzeba już będzie wracać do menu głównego, by sprawdzić listę znajomych, dołączyć do grupy, przeczytać wiadomości, zobaczyć godzinę czy stan baterii kontrolera.

Snap Centre to „poboczne” menu konsoli, pojawiające się z boku ekranu i dostępne także podczas rozgrywki czy oglądania telewizji.

W nowym menu „szybkiego dostępu” przełączymy się pomiędzy ostatnio włączanymi aplikacjami i grami, odepniemy i przepniemy programy i zarejestrujemy ostatnie 30 sekund rozgrywki.

Interesującą innowacją jest pomoc w znalezieniu zagubionego kontrolera, poprzez zdalne uruchomienie wibracji.

Pojawi się też wsparcie dla plików .mkv w aplikacji multimedialnej. Nowością w Polsce będzie między innymi obsługa opcji OneGuide, integrującej konsolę z telewizyjnymi dekoderami.

Microsoft już od lutego publikuje regularne aktualizacje oprogramowania Xbox One, dodając dzięki temu wiele istotnych opcji. Na przyszłość zaplanowano już między innymi motywy „pulpitu”, zmienne obrazki tła i możliwość wykonywania screenshotów z gier.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami