Ubisoft rozważał produkcję „Far Cry 3.5”

Z pomysłu szybko zrezygnowano.

Przed rozpoczęciem prac nad Far Cry 4, Ubisoft rozważał różne pomysły na kontynuację serii. Wśród proponowanych konceptów znalazł o się także „Far Cry 3.5”, rozwijający wątki z trzeciej odsłony - ujawnił jeden z deweloperów.

1
Hannibal byłby dumny

- Na pewno pojawiła się opcja pracy nad wersją 3.5, pozostając przy tych samych lokacjach i bohaterach - przyznał producent Dan Hay na łamach oficjalnego bloga francuskiej firmy (dzięki, Gamespot).

- Rozmawialiśmy o rozwinięciu opowieści Jasona, o sposobie na przywrócenie Vaasa. Bardzo szybko zdaliśmy sobie sprawę, że to nie będzie to, czego chcemy. Wstrzymaliśmy te rozmowy i tak zakończył się żywot wersji 3.5, co trwało pewnie jakieś cztery dni.

Far Cry 4 od poprzedniej odsłony serii odróżnia także podejście projektantów, którzy postawili na brak ograniczeń, co przełożyło się między innymi na słonie bojowe i latanie żyrokopterem..

- To trochę jak Dziki Zachód - wyjaśnia Hay, mówiąc o procesie deweloperskim. - Podoba nam się, że możemy wymyślić element, który w oczach innych będzie sporą przesadą. Ale wtedy ktoś powie: a może właśnie dlatego powinniśmy to zrobić?

Najnowsza strzelanka Ubisoftu ukaże się 18 listopada na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami