Kickstarter: Przegląd aktualnych kampanii i najciekawsze gry

Projekty niezależne czekają na wsparcie.

Choć czasy, gdy na Kickstarterze fundowano wielomilionowe produkcje mamy już raczej za sobą, wciąż można tam znaleźć wiele ciekawych projektów od zespołów z całego świata, w tym także z Polski - ledwie kilka miesięcy temu tworzony przez naszych rodaków Superhot zebrał ponad 250 tys. dolarów.

W zbiórkach funduszy na produkcję gry głosujemy portfelem i, co ważne, głosujemy na to, co naprawdę nas interesuje. Zdobywamy też dostęp do obiecujących tytułów taniej niż po ich wydaniu na Steamie czy Humble Store - m.in. dlatego warto być na bieżąco z projektami, które walczą o uwagę i wsparcie fanów. Ale jest też jeszcze jeden powód: czasami są to naprawdę intrygujące, nigdzie indziej niespotykane rzeczy.

Poniżej znajdziecie listę tytułów, które przyciągnęły naszą uwagę stylistyką, pomysłem czy świetną prezentacją. Nie możemy mieć oczywiście pewności, że każda z gier okaże się hitem, ale wszystkie prezentują się obiecująco.

Do zestawienia wybraliśmy projekty, którym do końca zbiórki brakuje nie więcej niż dwa tygodnie, na tym etapie można już bowiem ocenić szanse powodzenia akcji, a często zobaczyć nawet, jakie dodatkowe opcje i funkcje odblokowane zostaną po przekroczeniu minimalnej kwoty wymaganej do ufundowania gry.

Postaramy się, by nowe listy gier na Kickstarterze pojawiały się regularnie - mniej więcej co dwa tygodnie.

*

Elegy for a Dead World
Zakończenie akcji: 21 października | Kickstarter

Znane z dziwnych, zakręconych produkcji studio Dejobaan Games, próbuje zebrać niecałe 50 tysięcy dolarów na swój kolejny projekt, który nie do końca jest grą. W Elegy for a Dead world przemierzamy trzy pięknie ilustrowane światy i opisujemy je, rozwijając przygotowane przez twórców początki zdań. Kiedy zakończymy wędrówkę, możemy przyjrzeć się powstałej w ten sposób historii i podzielić się nią z innymi graczami. Filmik prezentujący projekt ocieka klimatem, a żeby dostać grę musimy zapłacić jedynie 10 dolarów.

*

That Which Sleeps
Zakończenie akcji: 22 października | Kickstarter

Dość ciekawa wariacja na temat zabawy w boga - w odróżnieniu od tytułów, takich jak Populous czy Black & White, w That Which Sleeps wcielimy się w przedwieczną istotę powracającą po stuleciach uwięzienia. Produkcja King Dinosaur Games to strategia turowa, w której kierujemy poczynaniami agentów i kultystów powoli zbierając siły, by przejąć władzę nad światem. Manipulując wydarzeniami z cienia, będziemy mogli wpływać na największych bohaterów i przywódców świata, powoli wypaczając ich i naginając do naszych potrzeb; jednak jeśli zostaniemy wykryci zanim uda nam się uzyskać pełnię mocy, czeka nas porażka. Gra kosztuje 10 dolarów, a twórcy przekroczyli już wymagany budżet czterokrotnie i niewiele brakuje, by odblokowali najciekawszy cel dodatkowy - proceduralnie generowany świat.

*

Bedlam
Zakończenie akcji: 25 października | Kickstarter

Bedlam to osadzone w post-apokaliptycznym świecie RPG, w którym stajemy na czele zespołu poszukującego rajskiego miasta, ukrytego gdzieś na pustkowiu. Twórcy jako inspiracje podają FTL i XCOM, a studio Stoic, odpowiedzialne za doskonałe Banner Saga, użyczyło zespołowi Skyshine Games swojego silnika. Pod względem oprawy graficznej produkcja Teksańczyków nie dorównuje może grze o wikingach i olbrzymach, jednak i tak prezentuje się fantastycznie, a żeby otrzymać swoją kopię planowanego na przyszły rok produktu musimy zapłacić 15 dolarów.

*

Battle Chef Brigade
Zakończenie akcji: 28 października | Kickstarter

Zakręcone połączenie programu kulinarnego z grą zręcznościową, w której wszystko, co zaserwujemy sędziom musimy najpierw upolować, a potem zaczarować. Utrzymana w mangowej oprawie produkcja obiecuje swobodę w tworzeniu własnych dań, dynamiczną rozgrywkę oraz wielu bohaterów o mocno zróżnicowanych umiejętnościach. Gra kosztuje 15 dolarów, a twórcy znacząco przekroczyli już planowany budżet. Jednym z celów dodatkowych jest lokalizacja Battle Chef Brigade na kilka języków, na liście nie znalazł się jednak polski.

*

Highlands
Zakończenie akcji: 29 października | Kickstarter

Strategia turowa, której akcja toczy się w podniebnym mieście. Gracz pokieruje losami grupy szlachciców, próbujących odbić swój dom z rąk tajemniczych najeźdźców. Twórcy obiecują rozgrywkę inspirowaną planszową grą w Ryzyko. Pod względem wizualnym Highlands czerpie garściami z klasycznych produkcji Disneya, a każdy obszar będzie ręcznie rysowany i unikalny. Za grę zapłacić trzeba 15 dolarów, a jej premierę przewidziano na początek przyszłego roku.

*

Black The Fall
Zakończenie akcji: 31 października | Kickstarter

Projekt rumuńskiego studia Sand Sailor otrzymał już pozytywne oceny na platformach Square Enix Collective i Steam Greenlight, a teraz stara się o fundusze potrzebne do ukończenia gry. Black The Fall to gra platformowa przypominająca nieco stylistyką Limbo. Główny bohater porusza się po antyutopijnym, ponurym świecie, starając się odzyskać pamięć. Twórcy obiecują możliwość swobodnego wyboru między walką a skradaniem się między przeciwnikami, wyzywające zagadki oraz zmieniającą się pogodę, która wpływa na zachowanie przeciwników, jak i napotykanych po drodze postaci niezależnych.

*

Jeśli znaleźliście inne, ciekawe projekty i chcecie się nimi podzielić - piszcie w komentarzach.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami